Glukosamin sulfát: Nedílná součást kloubní výživy

Pokud jste někdy četli složení kloubní výživy, kromě vitamínu C, různých druhů kolagenu, MSM a vitamínu K jste nejspíš našli něco, čemu se říká glukosamin sulfát. Nevíte, co přesně vám může tato látka nabídnout? V tom případě se na vše důležité, co se jí týká, zaměříme níže.

glukosamin sulfát

Lidské tělo je tvořeno velkým množstvím látek, z nichž o některých jste zatím možná ještě ani neslyšeli. To může být případ glukosamin sulfátu, který se často přidává do kloubní výživy. Jelikož tomu, čemu nerozumíme, často nevěříme, podíváme se na základní informace o glukosaminu, díky kterým budete mít při dalším nákupu jasno.

Co je to glukosamin?

Glukosamin je tělu vlastní bazická sloučenina, která vzniká z glukózy. Jak lze asi správně odvodit, nejčastěji se s touto látkou setkáváme v kloubních chrupavkách, jejichž hlavním úkolem je vhodné zakončení kloubů a kostí a omezení tření. Kromě jiného, chondroitin pozitivně ovlivňuje dění v kloubních chrupavkách tím, že reguluje její metabolické děje.

Výhody užívání glukosaminu

Užívání glukosaminu v kloubní výživě se většinou spojuje s redukcí zánětů, které se mohou v kloubech nacházet. (Například po úrazu, nebo kvůli nějakému chronickému onemocnění, které zhoršuje normální pohyblivost člověka.) Nejlepší účinky má v tomto ohledu ve spojení s chondroitinem, který je další látkou, která se přirozeně nachází v lidských kloubech.

Glukosamin vám také nabídne:

  • Podporu normálního stavu kloubů
  • Podporu léčby chorob kostí a kloubů
  • Podporu pohyblivosti

Kromě jiného, glukosamin se může používat i při zvládání zdravotních problémů, které s pohybovým aparátem až tak nesouvisí. V současné době se například zkoumá jeho vliv na léčbu roztroušené sklerózy.

glukosamin na klouby účinky užívání

Glukosamin na kosti, klouby a chrupavky

Z výše uvedeného vyplývá, že glukosamin (ve spojení s dalšími látkami) mohou užívat jak lidé, kteří mají s klouby už nějaké konkrétní potíže, tak jedinci, kteří zatím žádné problémy nemají, ale dá se očekávat, že by se nějaké mohly v budoucnosti vyskytnout.

S čím kombinovat glukosamin sulfát?

V kvalitní kloubní výživě s obsahem glukosaminu by neměly chybět ani další látky, mezi které patří chondroitin a MSM. Kromě těchto složek by měla kloubní výživa obsahovat i další ingredience, které jsou pro normální stav pohybového aparátu klíčové.

Jmenovat můžeme například:

  • Kolagen
  • Vitamín C
  • Vápník
  • Kadidlovník pilovitý
  • Vitamín K
  • Vitamín D

A mnoho dalších. 

Také nezapomínejte na to, že kloubní výživa by se měla i přes své komplexní složení užívat každý den a v doporučeném množství. Teprve pak můžete očekávat, že bude fungovat tak, jak by správně měla.