Přípravky na klouby: Víte, jak je správně vyživit?

Klouby nám sice umožňují volný a bezproblémový pohyb, tato situace ale nemusí trvat věčně. Vlivem stárnutí, chronických chorob pohybového ústrojí a dalších faktorů může dojít k jejich postupnému opotřebení a ke zhoršení jejich funkčnosti. Dá se s tím něco podniknout?

přípravky na klouby

Ačkoliv o tom tak většina lidí neuvažuje, náš organismus se dost podobá strojům, které potřebují průběžnou údržbu a kvalitní péči. I tak ale mohou po delší době přijít komplikace, které mohou souviset s opotřebením kloubů a dalších částí pohybového aparátu. Z toho důvodu je důležité, abychom se o jeho zdraví začali zajímat už v mladém věku a následně si osvojili pár zvyků, které nám mohou pomoci dožít se aktivního stáří.

Co když už ale nějaký problém máte? Znamená to, že se s ním musíte jen tak smířit?

Kdy užívat přípravky na klouby

Kvalitní kloubní výživu využije organismus v takřka každém věku. Mladí lidé, kteří se věnují nějakému druhu sportu, mohou užívat kloubní výživu preventivně. Sáhnout po ní mohou i lidé, kteří mají fyzicky namáhavou práci. V neposlední řadě pak myslete na to, že ji mohou užívat i lidé, kteří již mají nějaké zdravotní problémy, protože může vhodně podpořit konzervativní léčbu.

léky na klouby volně prodejné předpis

Jaké jsou jejich účinky?

Nejsou přípravky na klouby jako přípravky na klouby. Obecně se dá říct, že je lze rozdělit do několika kategorií.

Léky na předpis

Léky na předpis vydává lékárník na základě receptu, který dostanete u svého ošetřujícího lékaře. Technicky vzato je tedy můžete brát až ve chvíli, kdy vám něco je. Také si nevybíráte, jaké léky chcete brát, to vám určí lékař, který je zvolí na základě vaší diagnózy.

Léky na předpis se mohou užívat krátkodobě, ale můžete je brát (v závislosti na vašem problému) i trvale. Běžně se s jejich pomocí tlumí bolest, otok, zánět a další projevy vašeho onemocnění.

Volně prodejné kloubní výživy

Kloubní výživa není lék, ale doplněk stravy. To znamená, že takový přípravek můžete koupit i bez receptu. I když je to velká výhoda, kloubních výživ existuje opravdu velké množství a ne všechny jsou srovnatelně kvalitní. Nemusí být tedy jednoduché vybrat si takovou, která nabídne kvalitní péči jak vašim kloubům, tak například i kostem, šlachám a svalům.

správná výživa na klouby

Správná výživa na klouby

Nejlepší výživa na klouby obsahuje komplex látek, jejichž účinky se doplňují navzájem. Které by to ale měly být?

Dobrou kloubní výživu, která je vhodná i pro dlouhodobé užívání, poznáte podle toho, že má ve složení kolagen, vitamín C, MSM, glukosamin, chondroitin, boswellii, vápník a vitamín D. Tyto látky přispívají k výživě kostí a kloubů, které mohou být namáhané aktivitou, věkem i chorobou.

Nezapomínejte ale na to, že aby měla kloubní výživa správný efekt, měli byste ji brát v dostatečném množství každý den.